Kateřina Resslerová vícebojařskou královnou Moravy a Slezska

To že se Kateřině Resslerové v nově otevřené atletické hale v Ostravě daří dokázala v sobotu na Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích.  Po vítězných startech na překážkách a v dálce z minulého týdne, potvrdila svou atletickou všestrannost i ve vícebojařské soutěži juniorek a ziskem 3 110 bodů se stala mistrní Moravy a Slezska.  V úvodní disciplíně na 60 m př. po drobné kolizi na první překážce se v sousední dráze běžící Barborou Zatloukalovou Kačka ztratila rytmus, což se podepsalo na výsledném čase. I přesto 9,64 s. znamenalo slušný bodový zisk 781b. Ve výškařském sektoru se pokoušela o vyrovnání svého osobního maxima, což se nakonec nepodařilo, ale 621 bodů za 150 cm ji drželo v kontaktu se svými nevětšími soupeřkami. Koule je již tradičně Kaččinou slabinou a to se projevilo o to víc, že poprvé vrhala jako juniorka čtyř kilogramovou. Netrefila se ani do jednoho za tří pokusů a výkon 7,89 m zůstal za jejími možnostmi. Zato v dálce dokázala, že jí to letos skáče a výkon 524cm ji udržel v boji o medaile. V závěrečné osmistovce, kterou vícebojařky mají nejméně rády, Kačka zabojovala, vymáčkla ze sebe poslední zbytky sil po celodenním boji a výborným osobním rekordem 2:30,26 min. si zajistila prvenství v celém pětiboji. Víceboj absolvovala také Kaččina tréninková sparing partnerka Šárka Polášková, která obsadila celkově šesté místo. Nejlepší výkon předvedla ve výšce, kde překonala laťku 159 cm vysokou. Další svěřenci trenéra Ivana Resslera, dorostenci  Nikolay Romanchenkov a Vít Jánoš startovali v Olomouci. Kolja vybojoval druhé místo ve skoku dalekém výkonem 597 cm a na 60 m postoupil časem 7,55 s do finále, ve kterém již nenastoupil. Vít běžel v rozběhu ještě o dvě setiny rychleji a ve finále potom časem 7,55 s. obsadil třetí místo.